Philadelphia Area College ja University Index

click fraud protection

Oppaamme korkeakouluihin ja yliopistoihin Suur-Philadelphia / Etelä-Jerseyn alueella auttaa sinua saamaan kapselikuvan siitä, mitä kukin oppilaitos tarjoaa ja miten se vertaa alueen muita.

Arcadian yliopisto
Glenside, PA
Arcadia-yliopisto ylläpitää historiallista suhdetta presbyteerikirkkoon, mutta on itsenäisesti hallittua ja ekumeenista hengeltään. Se on yhteiskoulutus, yksityinen, kattava yliopisto, joka tarjoaa laajan valikoiman taiteita ja ammatillisia ohjelmia.
Bryn Mawr College
Bryn Mawr, PA
Bryn Mawr -opisto perustettiin vuonna 1885 antamaan naisille mahdollisuus saada koulutusmahdollisuuksia, jotka heiltä oli jo kauan kielletty. Se on edelleen yksi maan parhaista, pääasiassa naisopistoista.

Bucks County Community College
Newtown, Perkasie, ja Bristol, PA
Bucks County Community College perustettiin vastauksena tarpeeseen, että julkinen kaksivuotinen korkeakoululaitos palvelee tutkinnon suorittaneita läänin lukioista ja muita Bucksin piirikunnan kansalaisia, jotka hyötyisivät korkeakoulutuksesta koulutus.

instagram viewer

Camden County College
Blackwood, Camden ja Cherry Hill, NJ
Camden County College, yksi nopeimmin kasvavista kaksivuotisista korkeakouluista Yhdysvalloissa, on kattava julkinen kaksivuotinen yhteisöopisto, joka tarjoaa esteettömän ja kohtuuhintaisen koulutuksen lukiolaisille vuonna Etelä-Jersey.

Chestnut Hill College
Chestnut Hill, PA
Chestnut Hill College tarjoaa vapaataiteen koulutusta, joka antaa opiskelijoille laajan taustan humanistisissa, yhteiskuntatieteissä ja luonnontieteissä.

Cheyneyn yliopisto
Cheyney, PA
Cheyney University of Pennsylvania on vanhin historiallisesti mustista korkeakouluista ja yliopistoista Amerikassa. Sillä on historiallinen sitoutuminen mahdollisuuksiin ja pääsyyn erilaisen taustan omaaville opiskelijoille.

New Jerseyn yliopisto
Ewing, NJ
New Jerseyn korkeakoulu, perustutkinto-opiskelija- ja asuinrakennuksen taiteellinen korkeakoulu, jolla on kohdennetut jatko-ohjelmat, on luokiteltu New Jerseyn parhaaksi julkiseksi korkeakouluksi.

Philadelphian yhteisöopisto
Philadelphia, PA
Philadelphian Community College on kaupungin suurin julkinen korkeakoulu, joka tarjoaa yli 70 ura- ja siirto-ohjelmat liiketoiminnassa, humanistisissa tieteissä, liittoutuneiden terveydenhuollossa, luonnontieteissä ja teknologiassa sekä sosiaalisessa ja käyttäytymissuunnittelussa Tiede.
Delaware County Community College
Marple Township, Yhdysvallat
Delaware County Community College on akkreditoitu, kaksivuotinen liitännäistutkintoa myöntävä korkeakoulu palvelee opiskelijoita Delaware- ja Chester-läänissä kahdella kampuksella, kolmella keskuksella ja useilla paikoilla kussakin lääni.

Drexelin yliopisto
Philadelphia, PA
Philadelphian perustanut Drexelin taiteen, tieteen ja teollisuuden instituutiksi Drexel University on tänään Philadelphian teknologiajohtaja terveystieteiden koulutuksessa.

Drexelin yliopiston lääketieteellinen korkeakoulu
Philadelphia, PA.

  • Hahnemann Medical College
  • PA: n naisten lääketieteellinen korkeakoulu

Drexelin yliopiston lääketieteellinen korkeakoulu on kahden kunnioitettavan lääketieteellisen koulun, jolla on rikas ja toisiinsa liittynyt historia, yhdistäminen: Hahnemann Medical College ja Woman's Medical College Pennsylvaniassa. He olivat kaksi varhaisinta lääketieteellistä korkeakoulua Yhdysvalloissa, ja Woman's oli kansakunnan naisten ensimmäinen lääketieteellinen koulu.

Itäinen yliopisto
St. David's PA
Eastern on yhteiskoulutettava, kattava kristillinen yliopisto, joka yhdistää uskon, järjen ja oikeudenmukaisuuden opiskelijoilleen perustutkinto-, jatko-, seminaari- ja nopeutetuissa aikuisohjelmissa.

Gwynedd-Mercy College
Gwyneddin laakso, PA
Gwynedd-Mercy College on Sisters of Mercyn perustama riippumaton yhteisopetuslaitos, joka tarjoaa ylioppilastutkinnon suorittaneita tutkinnot yli 40 ohjelmassa terveydenhuollon ammattilaisille, taiteille ja tieteille, liike - ja tietojenkäsittelytieteelle, koulutukselle ja sairaanhoito.

Harcum College
Bryn Mawr, PA
Harcum College on kaksivuotinen, yksityinen, täysin akkreditoitu, asuin- ja lähiliikenteessä toimiva korkeakoulu naisten ja nyt myös miesten koulutus terveydenhuollon, liike-elämän, lain ja lain aloilla täytäntöönpano. Se tarjoaa myös liberaalitutkimuksia valmistelemaan opiskelijoita siirtymään 4-vuotiseen korkeakouluun.

Haverford College
Haverford, PA Haverford on yksi maan parhaista taiteiden korkeakouluista, jotka perustivat vuonna 1833 uskonnollisen ystävien yhdistyksen (Quakers) jäsenet. Vaikka kollegio ei ole muodollisesti sidoksissa mihinkään uskonnolliseen elimeen, sen arvot yksilöllinen arvokkuus, akateeminen vahvuus ja suvaitsevaisuus, jolle se perustettiin, ovat edelleen keskeisiä sen kannalta merkki.

Pyhä perheyliopisto
Bensalem, Newtown, Philadelphia, PA
Nazarethin Pyhän Perheen Sisareiden vuonna 1954 perustama Holy Family University on kattava nelivuotinen katolinen yliopisto, joka sijaitsee Philadelphiassa.

Immaculatan yliopisto
Immaculata, PA
Vuonna 1920 perustettu Immaculata University, tuolloin tunnettu nimellä Villa Maria College, oli Philadelphian alueen ensimmäinen naisten katolinen korkeakoulu. Nykyään Immaculata on kattava katolinen vapaiden taiteiden laitos, joka palvelee kaiken ikäisiä miehiä ja naisia.

Jefferson
Philadelphia, PA
Jefferson perustettiin yhdistämällä Philadelphia University ja Thomas Jefferson University. Se on yksityinen korkeakoulu, joka on sitoutunut tarjoaa kokemuksellisen koulutuksen ja on tunnustettu johtajaksi arkkitehtuurin, suunnittelun, tekniikan, liiketoiminnan, tekstiilien ja terveystieteiden aloilla kentät.

Lafayette -opisto
Easton, PA
Eastonin kansalaiset perustivat vuonna 1826 Lafayette College -kilpailun 30 parhaan sijaisen vapaiden taiteiden korkeakoulun, joka aloitti luokkien pitämisen vuonna 1832. Perustajat äänestivät koulun nimeämiseksi markiisi de Lafayette -nimellä.

LaSalle-yliopisto
Philadelphia, PA
LaSalle-yliopisto on 20 parhaan joukossa oleva yksityinen roomalaiskatolinen yliopisto, joka on sitoutunut tarjoamaan vapaata koulutusta sekä yleisistä että erikoistuneista opinnoista.

Lehigh University
Betlehem, PA
Lehigh on korkeimmalle luokiteltu yhteistoimintaa harjoittava yksityinen yliopisto, joka sijaitsee 1600 hehtaarin metsäisellä kampuksella joka on todella rakennettu sen sivun puolelle, jota tunnetaan hellästi nimellä "Vanha eteläinen vuori" historiallisessa Betlehemissä, PA.

Lincolnin yliopisto
Oxford, PA
Lincolnin yliopisto valittiin huhtikuussa 1854 Ashmun-instituutiksi. Se oli ensimmäinen laitos, jota löytyi muualta maailmasta ja joka tarjoaa korkea-asteen koulutuksen taiteista ja tieteistä afrikkalaisen sukupolven miespuolisille nuorille.

Kartanoopisto
Jenkintown, PA
Manor College on yksityinen, katolinen, yhteistyössä toiminut korkeakoulu, joka perustettiin vuonna 1947 ja liittyy läheisesti Ukrainan katoliseen kirkkoon, jonka liturgia, hengellisyys ja elämä ovat itäkristillisiä perinteitä.

Messiah College
Mechanicsburg ja Philadelphia, PA
Messiah College on kristillinen kulttuurienvälinen yliopisto, jonka pääkampus on Pennsylvanian keskustassa. Sen pieni Philadelphian kampus, joka liittyy Temple Universityyn, antaa toisen vuoden Messiaan opiskelijoille mahdollisuuden opiskella ja oppia tärkeässä kaupunkikeskuksessa, jolla on etninen, kulttuurinen ja akateeminen monimuotoisuus.

Neumann College
Aston, PA
Neumannin yliopisto Astonissa, PA on yksityinen, katolinen, yhteiskuntatieteellinen korkeakoulu, joka on franciskaaniperinteessä ja joka on nimetty Philadelphian oman St. John Neumannin kunniaksi.

Peirce-yliopisto
Philadelphia, PA
Peirce on yksityinen, nelivuotinen erikoistunut oppilaitos, joka tarjoaa käytännöllisiä, eturivin opetussuunnitelmia ensisijaisesti työskenteleville aikuisopiskelijoille. Peirce tarjoaa nopeutettuja tutkinto-ohjelmia, jotka on suunniteltu täydentämään nykypäivän kiireistä elämäntapaa.

Penn State University

Penn State Abington
Abington, PA.

Penn State Delaware Countyn kampus
Media, PA.

Penn State Great Valleyn tutkijakeskus
Malvern, PA Penn State Universityn paikallisilla kampuksilla on tarjolla ylioppilastutkinnon suorittaneiden tutkinto- ja tutkinto-ohjelmia, joita Penn State University tarjoaa. Opiskelijoilla on mahdollisuus siirtyä pääkampuksella Happy Valley, PA.

Pennsylvania Salus Universityn optometriaopisto
Elkins Park, PA
Pennsylvanian optometrian korkeakoulu perustettiin vuonna 1919 ensimmäisenä voittoa tavoittelemattomana riippumattomana optometrian korkeakouluna ja vuonna 1923 ensimmäisenä, joka antoi optometrian tutkinnon. Yliopisto on edelleen johtava sekä koulutuksessa että tutkimuksessa.

Pennsylvanian teknillinen instituutti
Media, PA
Pennsylvania Institute of Technology on riippumaton kahden vuoden korkeakouluopisto, joka sijaitsee Mediassa, PA.

Philadelphia Osteopaattisen lääketieteen korkeakoulu
Philadelphia, PA
Vuonna 1899 perustettu Philadelphia Osteopaattisen lääketieteen korkeakoulu on omistettu lääketieteen, terveys- ja käyttäytymistieteiden opiskelijoiden koulutukselle. Opisto edistää osteopaattisen ammatin kasvua kouluttamalla lääkäreitä osteopaattisen lääketieteen perinteiden, konseptin ja käytännön ohjaamien opinto-ohjelmien avulla.

Princetonin yliopisto

Princeton, Yhdysvallat
Parhaiten Princetonin yliopisto on Yhdysvaltojen neljänneksi vanhin yliopisto ja yksi kahdeksasta Ivy League -yliopistosta. Princeton on riippumaton, yhteiskoulutus, ei-kulttuurinen laitos, joka tarjoaa perus- ja jatko-opetusta.

Rider University
Lawrenceville ja Princeton, NJ
Rider University on yksityinen, yhteiskoulutuksellinen nonsectarian vapaa taiteiden yliopisto, joka sijaitsee Lawrencevillessä, New Jerseyssä. Koulun maailmankuulu Westminster Choir College sijaitsee lähellä Princetonin kaupunginosaa.

Rosemont-yliopisto
Rosemont, PA
Rosemont College on yksityinen, roomalaiskatolinen, pääasiassa naisopisto, jossa on alle 500 perustutkintoa opiskelijaa. Kampus sijaitsee 56 hehtaarin kampuksella viehättävässä, historiallisessa esikaupunkialueella 11 mailia Philadelphian länsipuolella,

Rowanin yliopisto
Glassboro, NJ
Aikaisemmin nimeltään Glassboro State College, koulu muutti nimensä Rowan Collegeiksi New Jerseyssä vuonna 1992. Rowan on kattava yliopisto, jolla on vahva alueellinen maine. Vuonna 1997 siitä tuli Rowan University.

Rutgers University-Camden
Camden, NJ
Rutgers-Camden, jolla on yli 6600 opiskelijaa lukuvuonna 2016-17, on Rutgersin yliopiston suuri haara. Rutgers-Camdenilla on ainoa lakikoulu Etelä-Jerseyssä.

Saint Josephin yliopisto
Philadelphia, PA
Pyhän Joosefin yliopisto on katolinen ja jesuiittalaitos, joka perustettiin vuonna 1851. Ensimmäisistä päivistä lähtien yliopisto on erottautunut vahvasta taiteiden perusopetussuunnitelmasta, joka edistää tiukka ja ennakkoluuloton tutkimus, korkeiden akateemisten standardien ylläpitäminen ja kokonaisuuden kehittämiseen osallistuminen henkilö.

Swarthmore College
Swarthmore, Pennsylvania
Amerikan uskonnollisen yhdistyksen (Quakers) perustama Swarthmore -yliopisto sijoittui Amerikan vapaan taiteen korkeakouluna kolmanneksi. Swarthmore on yksi kansakunnan ensimmäisistä yhteiskouluopistoista, mutta ei nykyään uskonnollinen, mutta heijastaa silti monia kveekereiden perinteitä ja arvoja.

Temple University
Philadelphia, PA
Temple University on kattava julkinen tutkimusyliopisto, joka sijaitsee Philadelphiassa. Temple University on Yhdysvaltojen 28. suurin yliopisto ja maan kuudenneksi suurin ammatillisen koulutuksen tarjoaja. Se tunnetaan liike-elämän, koulutuksen, terveystieteiden, lain ja median / yleisradiotoiminnan ohjelmistaan.

Pennsylvanian yliopisto
Philadelphia, PA
Tunnustettu Amerikan ensimmäiseksi yliopistoksi, seitsemänneksi sijoittunut Pennsylvanian yliopisto perustettiin Benjamin franklin. Nykyään tämä historiallinen, Ivy League -koulu jatkaa monitieteisen koulutuksen ja stipendien innovaatiohistoriaansa.

Taideyliopisto
Philadelphia, PA
Taideyliopisto on suurin laatuaan kattava oppilaitos valmistelee opiskelijoita muotoilun, kuvataiteen, käsityön, tanssin, musiikin ja teatteritaide.

University of the Sciences Philadelphiassa
Philadelphia, PA
Philadelphian farmasian korkeakouluna vuonna 1821 perustettu Philadelphian tiedeakatemia oli ensimmäinen farmasian korkeakoulu Yhdysvalloissa, USP: llä on erinomainen maine kouluttaa opiskelijoita menestyvään ja palkitsevaan uraan menestyvässä lääke-, tiede- ja terveydenhuollossa teollisuudenaloilla.

Ursinus College
Collegeville, Pennsylvania
Ursinas on vuonna 1869 perustettu taiteiden korkeakoulu, jonka tehtävänä on "mallintaa kansalaisuutta, valmistaa opiskelijoita keskinäiseen maailmaan ja opettaa opiskelijoille ideoidensa toteuttamista".

Valley Forgen sotaakatemia ja -opisto
Valley Forge, PA
Valley Forge Academy on keskimies- ja lukiolaisille tarkoitettu miespuolinen korkeakoulu- ja valmistelukoulu, ja korkeakoulu on kaksivuotinen yhteiskoulutusopisto, jonka tavoitteena on tarjota opiskelijoille koulutuskokemus, joka perustuu viiteen kulmakiveen: akateeminen huippuosaaminen, hahmojen kehitys, henkilökohtainen motivaatio, fyysinen kehitys ja johtajuus.

Villanovan yliopisto
Villanova, PA
Vuonna 1842 Pyhän Augustinuksen ritarikunnan perustama Villanova-yliopisto on Pennsylvanian kansakunnan vanhin ja suurin katolinen yliopisto. Se tarjoaa laajan valikoiman tutkinto-ohjelmia neljän korkeakoulun kautta: Vapaa-ajan tieteiden ja tieteiden korkeakoulu, Villanovan kauppakorkeakoulu, Insinööritieteiden korkeakoulu ja Hoitotieteiden korkeakoulu.

West Chesterin yliopisto
West Chester, Yhdysvallat
Vuonna 1871 perustettu West Chester University on julkinen, alueellinen ja kattava instituutio, joka on sitoutunut tarjoamaan pääsyn ja tarjoamisen korkealaatuinen perustutkinto, tietyt ylioppilastutkinnon suorittaneet ja jatko-ohjelmat sekä erilaisia ​​koulutus- ja resursseja.

instagram story viewer